28. 3. 2015 - Koloman Lainšček je NAJ PROSTOVOLJEC LETA 2014!!!

Mestna občina Velenje je v soboto, 28. marca 2015,
v sodelovanju z Mladinskim centrom Velenje
in Mladinskim svetom Velenje na prireditvi ob
Dnevu za spremembe v Vili Bianci razglasila
zmagovalce natečaja
"Naj prostovoljska organizacija v mestni občini Velenje v letu 2014",
"Naj prostovoljec v mestni občini Velenje v letu 2014 v kategoriji do 30 let", in
"Naj prostovoljec v mestni občini Velenje v letu 2014 v kategoriji nad 30 let".

Z veseljem smo lahko ugotovili, da je med petimi nominiranci za
"Naj prostovoljca leta 2014 v kategoriji nad 30 let" nominiran tov. Koloman Lainšček,
predsednik Zveze brigadirjev Slovenije in predsednik Društva brigadirjev Velenje.
Tisti, ki smo se prireditve udeležili, smo seveda navijali za našega nominiranca in upali,
da bo za leto 2014 izbran prav tov. Koloman Lainšček.

Vsi, ki ga poznamo osebno in ki poznamo njegovo delo, zalaganje, trud,
samo odpovedovanje in še bi lahko kaj naštel v korist tistih, ki so
pomoči potrebni, smo bili prepričani, da si nagrado za
Naj prostovoljca zasluži in lahko bi rekel več kot zasluži.

Koloman Lainšček je eden izmed tistih "redkih" ki ga ni potrebno prositi za kakšno pomoč,
ampak ko za to vidi potrebo, jo ponudi sam. Vsako pomoč nudi z veseljem in brez slabe volje
in za opravljeno delo ne pričakuje denarja ali česar koli drugega in tudi na "Hvala" ne čaka.
Njemu se zdi vse samoumevno in kot velikokrat reče: "Za mene je najlepša nagrada in plačilo,
ko vidim nasmeh na licu tistega, ki je pomoči potreben".

Za svoje delo ni nikoli prosil ali zahteval pohval ali kakšnih javnih nagrad, ki bi ga motivirale za nadaljnje delo.
Koloman takšne motivacije ne rabi, vendar mislim, da je kljub temu nekje globoko v srcu vesel,
da so tudi drugi opazili njegovo nesebično delo na področju prostovoljstva,
dela z mlajšo in starejšo generacijo in njegovo vnemo za ohranjanje spomina
na Mladinske delovne brigade in brigadirstvo v celoti.

Morda se te besede vidijo kot moja osebna pohvala in da ne bo videti tako, naj se vidi, kaj je o njegovem delu in obrazložitvi naziva Naj prostovoljec leta 2014 v Velenju zapisala Komisija, ki je nominirala nagrajence:

Za naziv "Naj prostovoljec v kategoriji nad 30 let" je bilo pet nominirancev, in sicer:
Jožica Vodovčnik, Olga Bračič, Koloman Lainšček, Anita Lepej in Branko Čumurdžić.

Za naj prostovoljca v kategoriji nad 30 let v letu 2014 je komisija izbrala Kolomana Lainščka, ki je prostovoljec že mnogo let. Že več let širi mrežo za pridobivanje pomoči v obliki opreme, oblačil, prevozov, hrane. Sodeloval je v številnih udarniških akcijah, pomaga ljudem v stiski oz. vsem, ki pomoč potrebujejo.
Neprecenljiva je bila tudi njegova angažiranost lani v času žledoloma. Koloman Lainšček je tudi član
Strokovnega sveta za socialna vprašanja pri Socialnih demokratih Velenje,
prav tako pa je predsednik Društva brigadirjev Velenje in predsednik Zveze brigadirjev Slovenije.

Naj zapišem v imenu vseh članic in članov Društva brigadirjev Velenje in Zveze brigadirjev Slovenije:
"Čestitamo, Koloman, in želimo, da s svojim delom nadaljuješ ter s svojim delom ostaneš vzgled
vsem mladim in malo manj mladim".

Podelitev priznanj so nam polepšali tudi s kulturnim programom, ki so ga s svojim nastopom
na prireditvi zelo popestrili člani Šaleškega študentskega okteta. Res so bili nepozabni in hvala tudi njim.

Ne nazadnje naj zapišem, da je Častni pokrovitelj prireditve ob Dnevu za spremembe bil župan
Mestne občine Velenje, Bojan Kontič, ki nas je pred proslavo nagovoril z izbranimi besedami,
pridružila se mu je tudi poslanka in podpredsednica Državnega zbora Andreja Katič.
Ob prisotnosti še ostalih lahko vidimo, da se tej prireditvi, vsaj v Velenju, daje velik pomen,
kakor tudi na nivoju Republike Slovenije.

Nekaj utrinkov iz prireditve "Naj prostovoljec 2014" je na voljo tudi v naši fotogaleriji.

Brigadirski pozdrav,

31. 3. 2015